Si të shisni patundshmëri shpejtë dhe në mënyrë efektive

5 këshilla se si të shisni patundshmëri shpejtë dhe në mënyrë efektive

Duke shitur shtëpine apo apartmentin tuaj shpejtë ju kursen kohë, para si dhe energji. Janë disa faktorë që ndihmojnë në shitjen sa më të shpejtë të një listimi:

Bëni fotografi të bukura

87% e personave që blejnë shtëpi e pranojnë se fotografitë kanë ndihmuar shumë në marrjen e vendimit për te konsideruar blerjen e një shtëpie/apartmenti. Nësë fotografitë që ju bëni, nuk tregojnë cilësitë kryesore të banesës, atëherë klientet mund të mos e marrin mundimit që të vijnë në vizitë. Nëse paguani një fotograf professional dhe postoni 30 foto të objektit, brenda dhe jashtë, atëherë i rrisni gjasat të tërhiqni blerës të rinjë.

Pastroni gjithëçka

Asgjë nuk i largon blerësit potencial sa një shtëpi e ndotur. Do të ishte ide e mirë të paguani një kompani profesionale për një patrim gjeneral të pasurisë, para se atë ta listoni për shitje. Mos harroni as pjesët më të fshehta pasi mund të keni blerës që fokusohet tek detajet. Veçanërisht banjo dhe kuzhina duhet të bijnë në sy për pastërti.

Largoni gjërat personale

Largoni të gjithë gjërat personali si fotografitë, dekorimet apo gjërat tjera. Blerësit duhet ta shohin atë shtëpi si të tyren dhe jo si tuajen. Largoni të gjitha gjërat politike, fetare apo edhe vizatimet e fëmijëve tuaj nga frigoriferi. Mundohuni që shtëpia të duket sa më neutrale.

Lejoni dritën të deportojë në shtëpi

Njerëzve ju pëlqen drita dhe ndriqimi, dhe mënyra më e mirë që të prezantoni shtepinë tuaj është të lejoni rrezet e diellit brenda. Hapni të gjitha perdet, roletat si dhe ndizni dritat në dhomat e errëta.

Vendosni çmimin e duhur

Askush nuk dëshiron të humbasë para, por dukë vendusur çmim jo-realist për pasurinë tuaj, mund të ndikojë që të mos mund ta shisni atë. Sot më shumë se kurrë, blerësit potencial kanë qasje në informata, dhe mund të bëjnë krahasime të çmimeve me shtëpitë e ngjashme.

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione