Laptopët më të mirë për të punuar nga shtëpia

Laptopët më të mirë për të punuar nga shtëpia

Bota e punës në distancë është një vend fitimprurës i arritshëm për të gjithë. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një punë fleksibile ose punë me mundësi për të udhëtuar më shumë, puna remote mund t'i bëjë gjërat shumë më të lehta dhe më argëtuese për ju. Ka shumë mjete të shkëlqyera për t'ju ndihmuar të qëndroni më produktiv gjatë orarit. Një nga më të rëndësishmet është një laptop i mirë.

Laptopët më të mirë për punë në distancë duhet të kenë përformancë të mirë, jetëgjatësi të baterisë dhe janë të lehtë për t'u bartur. Ata janë gjithashtu pajisje të mira për studentët që kalojnë pjesën më të madhe të kohës në kafene ose në shtëpi në laptopët e tyre.

Laptopët vijnë në një gamë të gjerë çmimesh dhe faktorësh formash, kështu që këtu kemi diçka të përshtatshme për të gjithë:


1. ASUS Chromebook Flip C302CA

Asus Chromebook Flip C302CA është një zgjedhje e shkëlqyer nëse po kërkoni një laptop portativ me fuqi të mjaftueshme për të kryer punën tuaj. Me ekranin e tij me prekje 10.1 inç, është i lehtë për t'u transportuar, por gjithsesi ka një procesor Intel Core m3 dhe 4 GB RAM nën kapuç. Kjo e bën atë të përsosur për ekzekutimin e aplikacioneve të produktivitetit si Microsoft Office 365 ose Google Docs pa lënë pas dore.

Chromebook Flip C302CA gjithashtu vjen me shumë porte, në mënyrë që të mund t'i mbani të gjitha pajisjet periferike të lidhura ndërsa jeni në lëvizje — duke përfshirë dy porte USB-C dhe një portë USB 3. Dhe meqenëse funksionon Chrome OS, aplikacionet si Google Docs do të jenë pothuajse menjëherë të disponueshme sa herë që ju nevojiten.


2. Apple MacBook Air (13 inç)

MacBook Air i fundit është një nga laptopët më të mirë për të punuar në lëvizje, sepse ofron jetëgjatësi të shkëlqyer të baterisë (deri në 15 orë). Ai gjithashtu ka performancë të shkëlqyer falë procesorit Core i5 të gjeneratës së 8-të të Intel dhe 8 GB RAM.Ky model përfshin gjithashtu dy porte USB Type-C, gjë që e bën më të lehtë se kurrë më parë lidhjen me pajisje të tjera përmes kabllove ose përshtatësve USB-C.

E vetmja pengesë është çmimi i tij: 1,099 dollarë ju siguron 128 GB memorie dhe 8 GB RAM; 1,299 dollarë ju japin 256 GB. Kërkoni laptop Apple në MerrJep.com për të gjetur një Apple Macbook Air të ri ose të përdorur në gjendje të përsosur.


3. Dell Latitude 7490 2-në-1

Nëse dëshironi një laptop me një ekran të ndashëm që mund të konvertohet në tablet, shikoni Dell Latitude 7490 2-në-1. Është i disponueshëm me një procesor Intel Core i7 dhe 16 GB RAM, së bashku me 512 GB hapësirë ​​ruajtëse SSD ose 1 TB memorie SSD. Ekrani me prekje 13 inç ka një rezolucion prej 3,840 x 2,160 piksele dhe mbështet hyrjen e stilolapsit me Pen Active të Dell.

Do të gjeni gjithashtu dy porte USB Type-C, një port Thunderbolt 3 dhe dy porte USB 3.1 me madhësi të plotë, si dhe një portë HDMI së bashku me një fole për kartën SD për ruajtje të zgjerueshme.


Ja çfarë duhet të keni parasysh kur zgjidhni laptopin perfekt për të punuar në distancë

Jetëgjatësia e baterisë: Ju dëshironi një laptop me jetëgjatësi të gjatë baterie, në mënyrë që të mund të punoni në Starbucks ose në kafenenë tuaj të preferuar pa u shqetësuar për ta lidhur çdo disa orë.

Pesha: Ju nuk dëshironi që diçka shumë e rëndë ose e rëndë të mbani gjatë gjithë ditës, por duhet të ndihet mjaft e fortë në duart tuaja dhe e fortë në prehër.

Tastiera: Një tastierë e mirë dhe tastierë prekëse janë thelbësore për të shtypur raporte, emaile dhe dokumente të tjera ndërsa jeni larg nga tavolina juaj.

Nëse jeni duke pritur të merrni laptopin më të mirë për nevojat tuaja, mund të mendoni të kërkoni në internet për laptop neptun, ose laptop ne shitje për të gjetur një laptop që i përshtatet stilit tuaj të punës dhe që ju lehtëson detyrat e përditshme!
Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione