Çfarë duhet të dini kur blini një PS4 Pro të përdorur?
Çfarë duhet të dini kur blini një PS4 Pro të përdorur?

Industria e lojrave po zhvillohet me shpejtësi. Perspektiva ekonomike duket më premtuese sesa kënaqësia. Disa nga lojërat më të mira esports janë në dispozicion për PS4. Sidoqoftë, një konsolë krejt e re PS4 është e kushtueshme. Një konsolë krejt e re PlayStation 4 mund t'ju kushtojë rreth 400 EUR. 
Zona që tani bëhet interesante është këtu. Mund të kurseni deri në 150 EUR duke blerë një PlayStation 4 të përdorur. Megjithatë, ka edhe më shumë. Është e mundur që PS4-ja juaj e përdorur të vijë me lojëra dhe aksesorë.
Ekipi ynë në MerrJep.com do t'ju ndihmojë me disa këshilla se çfarë të kërkoni kur blini një PS4 të përdorur.

Shkruani playstation 4 ne shitje, playstation 3 ne shitje, playstation 5 ne shitje në kutinë e kërkimit, për të gjetur PlayStation të ri apo të përdorur me çmime fantastike!

A funksionon mirë? 

Nuk është e pazakontë të blini një PlayStation 4 të përdorur që nuk është as funksional sepse tregjet online janë plot me mashtrime. Kërkojini shitësit t'ju dërgojë imazhe të verifikuara të PS4 në përdorim me dritat e ndezura nëse nuk jeni në gjendje ta inspektoni fizikisht atë. Nëse njësia është e ndezur, por dritat nuk ndizen, ndoshta ka një problem. Nëse jo, ka një problem me furnizimin me energji elektrike.

Kontrolloni motorin dhe kabllot

Duhen kabllo të dyfishta që një PS4 të funksionojë. Furnizimi me energji elektrike mund të ndizet dhe futet në televizor ose monitor. Përfitoni nga kjo mundësi për të konfirmuar se duhet të provoni versionin e ardhshëm të lojës përpara se ta blini atë. Edhe pse PS4 nuk u lëshua deri në vitin 2013, një konsolë PS4 e përdorur nuk duhet të ketë defekte
Jini në vëzhgim për shenja negative ose emoji që mund të pengojnë përvojën tuaj të lojërave PS4 spese thjesht shikimi i fotografive gjatë blerjes nuk mjafton. Ju mund ta ekzaminoni plotësisht konsolën kur ta shikoni në të vërtetë.

A është e ndaluar nga lojërat online?

Nuk është e pazakontë të dëgjosh ankesa nga individë se PS4 e tyre e përdorur nuk lejohet të luajë në internet. Është e vetëkuptueshme që nëse nuk keni akses në lojërat online, do të humbni shumë nga përvoja juaj e Esports.
Kur blini një konsole të përdorur PS4, sigurohuni që ajo të jetë e lidhur me internetin dhe se mund të përdorni llogarinë PSN të shitësit për të shmangur këtë problem. Përndryshe, mund të kërkoni që shitësi të hyjë në llogarinë e tij PS4 dhe të regjistrojë një video të tyre duke e bërë këtë për ju. Nëse shitësi nuk është në gjendje të identifikohet, ka të ngjarë që konsola PS4 të mos mund të luhet në internet.

A funksionojnë portat USB?

Duhet të ketë dy ose tre porte, në varësi të PS4. Duhet të ketë tre porte USB në një PS4 Pro të përdorur. Nëse keni konsolën standarde PS4 ose PS4 Slim, keni dy porte. Është e nevojshme të verifikoni nëse portet funksionojnë përpara se të paguani. 
Portat USB lidhen me një kontrollues nëse nuk jeni i lidhur fizikisht me konsolen. Pas lidhjes, nëse një dritë nuk ndizet do të thotë se porta USB është e dëmtuar. Një PS4 i përdorur do të ishte alternativa më e mirë nëse keni një buxhet, duke ju dhënë më shumë kohë për t'u përqëndruar në punën tuaj.
Në përgjithësi, blerja e një PlayStation 4 të përdorur do të ishte alternativa më e mirë nëse keni një buxhet të kufizuar, me kusht që të keni kohë për të kryer një kërkim të plotë. Për shkak të mundësisë që këto konzola të vijnë të pajisura me lojëra, konzolat e përdorura PS4 janë edhe më tërheqëse. Ju nuk do të duhet të paguani për të reja për shkak të kësaj. Natyrisht, duhet të mbani një sy në kodet DLC kur blini lojëra të përdorura. Për më tepër, ju mund të mbani më shumë fitime nëse vendosni ta shisni lojën në të ardhmen.
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione