Lista për bebin: Pajisjet e duhura për shtëpinë dhe fëmijën
Lista për bebin: Pajisjet e duhura për shtëpinë dhe fëmijën


Ka kaq shumë gjëra që ju nevojiten për të porsalindurin dhe foshnjën tuaj. Sigurisht, ju nuk doni të shpenzoni të gjitha paratë tuaja dhe të kaloni nëpër vështirësi për të gjetur se çfarë ju nevojitet në momentin e fundit kur thjesht mund të blini gjithçka përpara kohe. Të kesh një fëmijë mund të jetë stresuese. Gjatë kësaj kohe ju përpiqeni të kuptoni të gjitha gjërat që ju nevojiten për bebin tuaj dhe pothuajse ndiheni sikur po mbyteni në informacion. 
Për t'ju ndihmuar të organizoheni, ne kemi përpiluar një listë të pajisjeve të shtëpisë dhe foshnjave, nga krevat fëmijësh, karroca deri te sediljet e makinës dhe më shumë!

     1. Krevati

Nëse i vogli juaj do të flejë në dhomën tuaj në djep për fëmijë, ju rekomandojmë të keni një kosh ose bashkëfjetëse. Ose nëse doni ta mbani dhomën komode, zgjidhni një krevat fëmijësh me një tavolinë ndërrimi dhe një hapësirë ​​ruajtëse poshtë. 
Krevati është një nga pajisjet më të rëndësishme në dhomën e fëmijës suaj. Është vendi ku fëmija juaj do të flejë për shumë vite, ndaj ia vlen të kaloni pak kohë duke hulumtuar modele dhe stile të ndryshme për të gjetur atë që i përshtatet dekorit tuaj. Ju gjithashtu mund të dëshironi të konsideroni shtimin e një tavoline ndërrimi pasi këtu do të jetë vendi ku fëmija juaj do të kalojë pjesën më të madhe të kohës së tij ose të saj ndërsa ndërrohet.

     2. Karroca

Ka shumë modele të ndryshme të karrocave per bebe, por ne kemi zbuluar se karrocat më të mira janë ato që kanë karakteristika që i bëjnë më të lehtë për t'i shtyrë dhe drejtuar. Disa nga karrocat tona të preferuara për nënat e reja përfshijnë:

Britax B-Agile Double Stroller – Ky model i karrocës së dyfishtë vjen me një tendë të rregullueshme, ndenjëse të mbështetur dhe një mbështetëse këmbësh për fëmijën tuaj. Gjithashtu ka një shportë të madhe magazinimi poshtë sediljes që e bën të shkëlqyeshëm për udhëtime me miqtë. Dorezat mund të rregullohen në mënyrë që prindërit të mund ta shtyjnë me lehtësi karrocën pa u përkulur mbi fëmijën e tyre.

Bugaboo Bee 3 - Kjo karrocë e dyfishtë ka një ndenjëse të rregullueshme që rritet me fëmijën tuaj deri në 22kg. Ekziston gjithashtu një shportë shtesë për ruajtje nën mbështetësen e kokës së fëmijës suaj që e bën atë të përsosur.

     3. Maksikoza

Gjatë blerjes së maksikozës të makinës për fëmijën tuaj, ju rekomandojmë që të përqendroheni në sediljet e veturës që kanë karakteristika të shkëlqyera si mbrojtje nga përplasjet anësore, tre pozicione mbështetëse, rripa të shumëfishtë sigurie dhe më shumë! Instalimi i sediljes së veturës në veturën tuaj është gjithashtu një tjetër gjë që duhet marrë parasysh. Sigurohuni që të gjeni sedilje veturashqë janë të lehta për t'u instaluar në automjetin tuaj dhe të rehatshme për fëmijën tuaj.

     4. Çarçafët

Rekomandojmë çarçafë dhe batanije me ngjyrë të bardhë ose të çelur për krevatin e bebes tuaj. Blu e çelur, rozë apo ngjyra të tjera pastel nuk janë zgjedhje të mira sepse do të zbehen shpejt. 

     5. Veshjet

Rrobat e foshnjës duhet të jenë të thjeshta dhe të lehta për t'u larë, tharë dhe për t'u mbajtur në gjendje të mirë. Ato nuk duhet të jenë as gërvishtëse apo të pakëndshme; nëse është e mundur, zgjidhni pambukun në vend të sintetikës, sepse nuk piqet aq lehtë sa poliesteri. Rrobat e bebeve duhet të përshtaten mirë në mënyrë që të mos humbasin nën pulovra ose veshje të tjera që mund të lagen!

Ku mund të blini?

Ju mund të blini të gjitha pajisjet për fëmijë që ju nevojiten në dyqanin tuaj lokal, por është më mirë të siguroheni që të keni gjithçka që ju nevojitet.

Nëse dëshironi të siguroheni që keni gjithçka gati, ju rekomandojmë të filloni blerjet sa më shpejt që të jetë e mundur, në mënyrë që të keni më shumë kohë për të menaxhuar blerjet për nevojat e fëmijës suaj. 
Ju gjithashtu mund të bëni blerje në internet për të shmangur linjat e dyqaneve. Kontrolloni dyqanet e foshnjave dhe gjeni pajisjet e duhura për shtëpinë dhe fëmijën.
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione