Si të zgjedhni një veturë të përdorur?

Si të zgjedhni një veturë të përdorur?

Ju mund të bëheni me veturë të mirë dhe me shumë pak para nëse merrni një veturë të përdorur. Por me çmim të lirë vijnë edhe rreziqet. Në këtë blog do të mësoni se si të zgjidhni një veturë të përdorur.

Blerja e nje veture të përdorur mund të ketë shumë avantazhe kundrejtë një veture të re. Çmimi është padyshim një benefit. Veturat e përdorura mund të jenë shumë të të lira se se ato të rejat dhe kështu mund ta lironi vehten nga pagesat mujore te kredisë.

1. Zgjedhja e veturës

Mënyra se si e zgjedhni veturën e përdorur e bënë të gjithë diferencen. Zgjidhni veturen e duhur dhe ju mund të kurseni një shumë të majme të parave. Zgjedh veturen e gabuar, dhe do bëheni pishman që nuk keni blerë një makinë të re. Hapi parë që duhet të ndërmerrni është të bëni një kërkim në ëeb duke gjetur kështu vleren e makinës që ju dëshironi ta keni.

Pasi të keni vendosur se për cilat lloje të makinave të kërkoni, shfletoni faqet e internetit dhe gjeni veturat e përdorura.

2. Kontaktoni pronarin

Nësë keni kontaktuar me pronarin e veturës dhe keni lënë një takim, siguroheni që e keni inspektuar veturen në bazë të ekspertizës dhe eksperiences tuaj. Ide e mirë është të dërgoni veturen tek automekaniku për një inspektim më të thellë.

3. Negocioni çmimin

Pjesa më e vështire por edhe më e rendësishme është negocimi i çmimit të veturës. Askush më mirë se ju nuk e di se sa jeni në gjendje të paguani për një makine, prandaj ju duhet të mundoheni që të përfundoni në një marrëveshje te leverdishme për të dy palët.

Në fund të fundit, instikti juaj duhet të jetë vendimarrës në këto raste. Nësë ndiheni mirë në një makinë, atëherë ndjehuni të lirë ta bëni tuajen.

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione