Udhëzuesi që të gjithë duhet të kenë në këtë sezon blerjesh

Udhëzuesi që të gjithë duhet të kenë në këtë sezon blerjesh

Është koha e blerjeve dhe dhuratave, dhe si çdo vit ne jemi përballë opsioneve dhe ofertave të ndryshme nga të cilat lehtë mund të tundohemi por edhe të gabojmë.

Në këtë udhëzues ne do mundohemi të ju ndihmojmë në zgjedhjet tuaja.

Produktet më të kërkuara

Përveç produkteve të reja, në këtë sezon prapë mbizotërojnë produktet e zakonshme si makinat, apartmentet, teknologjia e informacionit dhe produkte të tjera të ngjashme.

Makinat janë një dhuratë mjaftë e qëlluar për njerëzit e dashur. Edhe nëse nuk dëshironi që t’I dhuroni dikuj makinë, atëherë kjo do të ishte një dhuratë e qëlluar edhe për vehten tuaj pas një viti të lodhshëm.

Kujdes të shtuar duhet të keni kur të vendosni të bleni një product me vlerë të madhe. Sigurohuni që makina të cilen ju e keni zgjedhur, të ketë shiqim teknik dhe të jetë në po atë gjendje që është publikuar në shpallje nga shitësi.

Nëse mendoni të blini një apartment, shtëpi apo ndonjë objekt tjetër patundshmërie, kjo është koha perfekte për ta bërë këtë gjë. Shumë kompani, biznesmen apo persona juridik, janë të interesuar të shesin pasuritë e tyre para mbylljes së vitit fiskal. Në këtë mënyrë ju përfitoni nga çmime më të lira.

Disa gjëra që duhet të keni parasysh kur të blini patundshmëri janë;

Dokumentacioni i rregullt i asaj pasurije.

Nëse një banesë apo shtëpi nuk posedon leje ndërtimit, apo pronari nuk garanton letrat e pronsisë, atëherë është më e sigurtë nëse nuk filloni të konsideroni blerjen e asaj pasurije. Problemet të cilat mund të pasojnë pas blerjes, mund të jenë një kokëqarje e madhe.

CIlësia e ndërtimit dhe e mirëmbajtjes.

Sigurohuni që ajo pasuri është e ndërtuar në bazë të standarteve të përgjithshmë dhe është mirëmbajtur në kushte të pranueshme.

Paguani vlerën optimale.

Mos harroni se ju jeni në një treg të hapur, dhe ju mund të negocioni çmimin e ofruar nga pronari. Mundohuni të përfitoni sa më shumë duke iu afruar kështu sa më shumë vlerës reale të asaj pasurije.

Pajisjet teknologjikë janë një zgjidhje e thjeshtë dhe më e lirë nëse mendoni ti bëni dhuratë dikujtë. Në këtë fushë përfshihen; telefonat mobil, smartfonët, laptopët, kompjuterët, akesorët e ndryshëm si dhe teknika e bardhë.

Ne rekomandojmë që të keni kujdes me këto produkte pasi që zakonisht janë të përdorura. Sigurohuni ti provoni ato vetë para se ti keni dhuruar dikujt tjetër.

Prandaj, nëse jeni në dyshim se çfarë t’i bleni të dashurve tuaj, kaloni në MerrJep dhe gjeni me mijëra shpallje për teknologji. Në fund të fundit kush nuk do e dëshirontë nje iPhone 11?

Nëse po mendoni të blini diçka ndryshe që të theni rutinën atëherë duhet të bëheni kreativ dhe të mendoni për një gjë shumë më të veçantë. Filloni të mendoni dhe të hulumtoni gjërat që personi në fjalë i pëlqën. Ju duhet ti kushtoni vëmendje hobive sepse mund të krijojnë shumë opsine për ju. Nëse ai person është aktiv dhe mirret me aktivitete sportive, atëherë ju mund të konsideroni të blini një biçikletë apo pajisje fitnesi.

Edhe për këtë lloj dhurate, nëse e blini në treg të dorës së dytë, ju duhet ta provoni njëherë vet para se t’ia dhuroni dikujt tjetër.

Në fund, sigurohuni që personi në fjalë të pranojë dhuratën në kohë. Koha e festive të fundvitit bën që postat dhë shërbimet postare të kenë vonesa. Prandaj, ju duhet ta keni parasysh që të mendoni për dhuratat më herët nëse mendoni t’I dërgoni ato me postë.

MërrJep përmban me mijëra produkte nga të cilat mund të zgjidhni dhurata nga më të ndryshmet për veten apo të dashurit tuaj.

Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione