Vetura në shitje deri në 1000 euro - Si të zgjidhni të duhurën?

Vetura në shitje deri në 1000 euro - Si të zgjidhni të duhurën?

Në këtë kohë, shumë njerëz duan të marrin veturën më të mirën për çmimin e ofruar. Fatkeqësisht, kjo nuk është e lehtë për tu bërë, veçanërisht nëse keni një buxhet të ulët. Edhe pse mund të duket e pamundur të gjesh një veturë cilësore deri në 1000 euro, nuk është kështu. Në fakt, ka një numër të llojeve të ndryshme të automjeteve që mund të blini.

Të gjithë e dimë se blerja e veturës së përdorur sjellë edhe shpenzime të tjera shtesë që vijnë pas blerjes. Për këtë arsye, ne ju sygjerojmë të rishikoni disa detaje që duhet të dini para se të vendosni të blini makina në shitje deri në 1000 euro.

Gjëja e parë dhe më e rëndësishme është të kontrolloni gjendjen e veturës dhe të jeni të vetëdijshëm se makina mund të ketë disa probleme. Bëni disa kërkime mbi prodhuesin, shikoni disa detaje teknike, kontrolloni çmimin e pjesëve të veturës që nuk përfshihen në çmimin që po paguani, etj. 

     1. Ku të kërkoni vetura për shitje deri në 1000 euro?

Nëse jeni duke kërkuar vetura për shitje nën 1000 euro, ju mund të gjeni opsione të shumta në faqen tonë të internetit MerrJep.com, e cila është platforma më e madhe në Kosovë që siguron shit-blerje të shpejtë të veturave në gjithë Kosovën. 

Për të përmbushur kërkesën tuaj për blerje të veturës deri në 1000 EUR, mjafton të shfletoni faqen tone dhe të filtroni shpalljet në bazë të çmimit të veturave për të parë shpallje për makina në shitje deri në 1000 euro.

Po kërkoni një veturë të lirë? Nëse është kështu, nuk jeni vetëm. Shumë njerëz kërkojnë makinat më të mira në treg me një çmim të ulët. Por cilat janë veturat që janë në dispozicion në treg dhe kushtojnë 1000 euro? Ne e kemi shqyrtuar këtë dhe rezulton se ka mundësi të shumta blerjeje për njerëzit që kërkojnë të blejnë një makinë me këtë buxhet.

Më poshtë mund të shikoni disa nga veturat deri në 1000 euro që mund t’i gjeni për shitje në MerrJep

      Peugeot 206 

Vetura në shitje deri në 1000 euro - Si të zgjidhni të duhurën?

Viti i prodhimit: 2001 | Karburanti: Benzinë | Transmetuesi: Manual | Çmimi: 900 EUR

Peugeot 206 është një veturë e vogël, relativisht e lirë me një reputacion të mirë besueshmërie. Vetura është në gjendje perfekte pune, pjesa e brendshme e veturës është panoramë, e pastër dhe në gjendje të rregullt. Me vetëm 900 euro, është gjithashtu një opsion i përballueshëm për këdo që kërkon të blejë veturën e tij të parë ose këdo që aktualisht është pa veturë.

     Mercedes 190D

Mercedes 190D

Viti i prodhimit: 1989 | Karburanti: Benzinë | Transmetuesi: Manual | Çmimi: 850 EUR

Për një makinë që është tashmë më shumë se 20 vjeç, Mercedes 190D duket mjaft mirë. Ka një dizajn shumë të thjeshtë, me një formë tipike të trupit W124. Pjesa e brendshme gjithashtu është në gjendje të mirë. Në përgjithësi, ky automjet do t'ju japë një udhëtim mjaft të rehatshëm në planin afatgjatë, megjithëse ju gjithashtu duhet të mbani mend moshën e tij dhe të kujdeseni për të herë pas here.

      Renault Clio 1.4 16V

Renault Clio

Viti i prodhimit: 2004 | Karburanti: Benzinë | Transmetuesi: Manual | Çmimi: 850 EUR

Nëse jeni duke kërkuar për një makinë të besueshme që është ekonomike, kjo është zgjedhja perfekte. Ka një motor 16V, posedon klimë, pasqyre elektronike, cd, aux, usb, sistem sigurie airbag, goma të reja dhe është në gjendje shumë të mirë. 

Pavarësisht nëse jeni duke udhëtuar për në punë ose duke shkuar në udhëtime argëtuese në rrugë me miqtë dhe familjen, Renault Clio është vetura e përsosur për ju!

     VW Golf 4 1.6 TDI

VW Golf 4

Viti i prodhimit: 2003 | Karburanti: Benzinë | Transmetuesi: Manual | Çmimi: 750 EUR

Po kërkoni një makinë të besueshme dhe argëtuese për të drejtuar? Volkswagen Golf 4 1.6 TDI,  mund të jetë vetura që jeni duke kërkuar. Me një çmim të përballueshëm, Golf 4 1.6 2003 është i shpejtë dhe i lehtë në gaz, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për këdo që ka nevojë për një mënyrë transporti të sigurt dhe efikase. Një veturë vërtet e mirë për një çmim të arsyeshëm, konsiderojeni!

     Audi 80

Vetura në shitje deri në 1000 euro - Si të zgjidhni të duhurën?

Viti i prodhimit: 1989 | Karburanti: Benzinë | Transmetuesi: Manual | Çmimi: 650 EUR

Ky Audi 80 është në gjendje shumë të mirë për moshën që ka. Ka disa dëmtime të vogla në eksterier, por të gjitha janë kozmetike dhe mund të rregullohen pa asnjë mundim. Interiori është gjendje të rregullt dhe mirë i organizuar - me mbulesa sediljesh dhe qilima që i japin asaj një ndjenjë të freskët dhe të re. Ju garantojmë se do ta doni këtë veturë!

2. Çfarë duhet të keni parasysh para se të blini një veturë deri në 1.000 euro?

Para se të blini një veturë, është e rëndësishme të merrni parasysh buxhetin tuaj. Nëse jeni duke kërkuar të blini një makinë që kushton deri në 1.000 euro, atëherë opsioni juaj është një veturë e përdorur. 

Por çfarë duhet të kontrolloni për të pare nëse vetura është në gjendje të mirë?

Gjendja, mosha, kilometrazhi dhe besueshmëria e makinës suaj 

Ju nuk mund të blini një veturë e cila nuk është vozitur asnjëherë, e jo më që është riparuar. Statusi i një veture të përdorur dallohet duke kontrolluar dritën e motorrit. 

Shumica e njerëzve kryejnë mirëmbajtje rutinore në veturat e tyre sipas udhëzimeve të prodhuesit dhe kjo është gjëja e duhur për tu bërë; megjithatë, shumë njerëz harrojnë të bëjnë kontrolle thelbësore (ndonjëherë ata neglizhojnë shërbimin gjatë dhe pas vozitjes). Prandaj kushtojini vëmendjeve detajeve dhe sigurohui që ta dërgoni veturën tek mekaniku para blerjes.

Disponueshmëria e pjesëve rezervë

Pas disa viteve përdorimi ju do të keni nevojë për një marsh, motor, goma ose sistem frenimi të ri. Hulumtoni në treg për pjesët reserve të veturës që do blini dhe rishikoni nëse mund t’I gjeni ato lehtë, çmimin dhe kualitetin që kanë.

Potenciali i makinës suaj në rast aksidenti 

Duhet të dini se një veturè e përdorur ka qenë në rrugë për shumë vite, dhe ka grumbulluar shumë dëme të akumuluara që mund të dështojnë në çdo moment. Kjo ndodh, veçanërisht në rastet e aksidenteve me vetura aty ku edhe vetë veturat janë shumë të ndjeshme ndaj dëmtimeve gjatë aksidenteve. Për të qenë të sigurt, mos anashkaloni kontrollin teknik.

Meqenëse jeni në treg për një makinë të përdorur, ka kuptim të filloni kërkimin tuaj duke mësuar atë që duhet të dini për automjetet e përdorura para se të blini një të tillë. Gjetja e një makine të përdorur në rangun tuaj të çmimeve mund të bëhet nëse jeni të përgatitur të shpenzoni kohë duke bërë kërkime, duke bërë pyetje dhe duke qenë zgjedhës për atë që kërkoni në një automjet.

Mbani mend se veturat e listuara në këtë faqe janë marrë nga shpalljet në faqen tonë dhe ka mundësi që ato të shiten deri kur jut ë lexoni këtë artikull. Por mos humbni shpresën - më shumë shpallje për këtë kategori të veturave mund të gjeni duke klikuar shpalljet për vetura deri ne 1000 euro, ose të përdorni filtrin gjatë kërkimit për vetura duke vendosur çmimin nga 500 deri në 1000 euro. 

Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione