PAULOWNIA druri mbretërorë, Dekorativ,Industrial..

2 EUR

Shitet nga: Paulownia Liridoni 10 Shk 08:05 Fshini, ndryshoni ose ripërtërini shpalljen tuaj
Lloji i shpalljes
Shitet
Reklamuar nga
Person fizik
Fidanishtja jone ofron Fidane te shëndosha dhe Hibride qe janë të garantuara dhe provuara që i përshtaten kushteve tona klimatike , i përballojnë temp. minimale deri në – 27* C deri +50* C . Fidanet tona garantojme që për 1 sezon arrijnë mbi 2m lartësi. Si lende e pare ka destinim te gjere ne industrine e drurit. Perdoret ne ndertimtari, ne industrine e mobileve, per prodhimin e instrumenteve muzikore, si lende drunore ne ndertimtari, gjithashtu edhe ne prodhimin e mjaltit cilesor/ Ka disa vecori te mira ne industri te drurit sepse nuk ka nyje nuk plasaritet, thahet shpejt nuk shtrmberon, gozhdohet lehte gdhendet dhe perpunohet pa ndonje veshtiresi me vegla dhe makina per perpunumin e drurit. Druri i Paulownias jep 4700 kalori gjate degjse si dhe zjarri i saj arrin ne temp mbi 400* C Kur Druri eshte i thar 100% per 1m3 peshon vetem 240 kg Paullownia lulezon nje here ne vit, lulen e mbane 6 jave.Lulja ka disa nuansa te ngjyrave vjollce ose e bardhe. Per shkak te kesaj vecorie mbillet ne parqe dhe oborre te shtepive si dru dekorues. Pasi qe bene shtat te larte dhe ka gjethe gjigante ne oborre mbillet buze ballkoneve te shtepive sepse bene hije te dendur dhe prodhon fitoncide te dobishme per shendetin e njeriut 1 Paulownia e rritur krijon oksigjen per 1500 persona per 24 orë. Prodhon sasi te madhe te nektarit te cilin bletet e kullosin pa veshtiresi ku prej tij prodhojne mjalte cilesor,per nje bime te rritur llogaritet te jep mbi 50 kg mjalte. “Paulownia Liridoni" Eshte fidanishtja e pare ne rajon e licencuar dhe regjistruar ne :" Ministrin e bujqesise, Pylltaris dhe menaxhimit te ujit - Administrata e Pylltarise" Fidanet tona garantojme që për 1 sezon arrijnë mbi 2m lartësi Paullownia lulezon nje here ne vit, lulen e mbane 6 jave.Lulja ka disa nuansa te ngjyrave vjollce ose e bardhe. “Paulownia Liridoni" Eshte fidanishtja e pare ne rajon e licencuar dhe regjistruar ne :" Ministrin e bujqesise, Pylltaris dhe menaxhimit te ujit - Administrata e Pylltarise" Per me shume info vizito www.facebook.com/paulownia1 +381631588783 (Viber)
Paulownia Liridoni
+381631588783
Leaflet
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione