Bagera - Bagera me goma dhe zinxhir të markave më të njohura në shitje

Bagerët apo eskavatorët përdoren në shumë mënyra në të gjithë botën, përfshirë projektet inxhinierike, aktivitetet e ndërtimit dhe minierat sipërfaqësore.


Tashmë bagerët e markave më të njohura mund t'i gjeni edhe në MerrJep.com. Në këtë kategori mund të gjeni eskavatorë me rrota, dhe eskavatorë me zinxhir të dimensionve të ndryshme si mini eskvatorë, eskavatorë të mesëm dhe të mëdhenj të markave Cat, Hitachi, Kubota, Hyundai, JCB, Komatsu dhe më shumë.


Sot 13:11 ,

Akerman EC 300

22 000 EUR

Platforma më e madhe për tregti me makineri të rënda MerrJep.com ju ofron përzgjedhje të madhe të bagerave të dimensioneve të ndryshme nga markat më të njohura. Eksploroni faqen tonë të internetit dhe zgjidhni eskavatorët e duhur për projektin tuaj qoftë ai ndërtim, gërmim apo operacione të ndryshme inxhinierike.


Markat më të njohura të bagerave në MerrJep.com


Nëse po planifikoni të filloni projekte ndërtimi, gërmimi apo projekte tjera inxhinierike dhe jeni duke kërkuar një bagerë të përshtatshëm për të filluar projektin ju tashmë jeni në vendin e duhur.


Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar eskavator me rrota apo me zinxhirë në këtë kategori ju mund të gjeni eskavator të dimensionve të ndryshme përfshirë mini eskavator, eskavator të mesëm, eskvator të mëdhenj dhe paisje apo shtesa të tyre.


Markat më të njohura të eskavatorëve që mund t'i gjeni në MerrJep.com janë: Hitachi, JCB, Komatsu, Kubota, Hyundai, Cat, Liebheer dhe më shumë.


Llojet e eskavatorëve që mund t'i gjeni në MerrJep


Ekskavatorët janë makina speciale që përdoren për gërmimin e tokës për të krijuar hapësirë ​​për ndërtim. Këto makina mund të ndahen në eskavatorë me rrota dhe zinxhirë.


Eskavatorët me rrota


Ekskavatorët me rrota përdoren në një larmi të madhe të projekteve duke përfshirë minierat, pastrimet, prishjet dhe heqjen e mbeturinave. Llojet më të zakonshme të eskavatorëve me rrota përfshijnë mini eskavatorë (me kapacitet 2-3 ton), eskavatorë të përmasave të mesme (me kapacitet 8-15 ton) dhe ngarkues të mëdhenj (me kapacitet 15-40 ton).


Eskavatorët me zinxhirë


Ekskavatorët me zinxhirë përdoren për gërmimin ose nxjerrjen e materialeve, zakonisht tokë, rërë, gurë, argjilë dhe zhavorr. Të njohur gjithashtu si ekskavatorë zvarritës, ekskavatorët me zinxhirë drejtohen në dy shina paralele që sigurojnë tërheqje në peisazhe të pjerrëta ose kodrinore.


Si të zgjidhni eskavatorët e duhur për projektin tuaj?


Nëse po blini një eskavator të ri, duhet të përdorni këtë formulë të lehtë për të kuptuar madhësinë e duhur. Merrni parasysh llojin e punës që po bëni, madhësinë e makinës në të cilën po punoni dhe sa njerëz duhet ta përdorin.


Madhësia e eskavatorit që ju nevojitet varet nga madhësia e projektit që po kërkoni të përfundoni. Nëse keni nevojë të lëvizni shumë papastërti shpejt, do t'ju duhet një eskavator më i madh. Nëse keni nevojë të gërmoni shumë vrima të vogla, do t'ju duhet një eskavator më i vogël.





Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione