Qen Sharri në shitje - Gjeni qenin tuaj familjar në mesin e qindra shpalljeve për qen Sharri në MerrJep

Qen , 624
Të tjera , 3
Shpendë , 2

Jeni duke kërkuar qen Sharri për të shtuar në familjen tuaj? Mos kërkoni më tej!


Në këtë kategori të MerrJep.com ju mund të gjeni një qen Sharri apo qen Sharri këlysh të ngjyrave të ndryshme si qen Sharri i zi, qen Sharri i bardhë tek i cili ju mund të gjeni të gërshetuara besnikëri, bukuri dhe mençuri.

08 Maj 21:35 ,

Qen Sharri

08 Maj 20:30 ,

qen sharri

190 EUR

08 Maj 01:57 ,

Qen sharri urgjent

80 EUR Price Reduced

03 Maj 13:51 ,

Qen sharri

27 Pri 15:23 ,

Qen sharri

15 Pri 16:00 ,

Qen sharri

08 Pri 05:34 ,

Qen sharri

06 Pri 18:36 ,

Qen sharri

06 Pri 11:01 ,

Ndrrim i mundshem

1 EUR

02 Pri 19:57 ,

Belg malinos ndrrim

1 EUR

28 Mar 22:34 ,

Qen sharri

20 Mar 17:51 ,

shes

30 EUR

12 Mar 21:07 ,

Qen Sharri

500 EUR

07 Mar 00:07 ,

Qen sharri

28 Shk 17:25 ,

Qen sharri

150 EUR

24 Shk 15:23 ,

Qen sharri

23 Shk 09:25 ,

Qen sharri

70 EUR

17 Shk 20:05 ,

Qen sharri

150 EUR

15 Shk 13:33 ,

Qen sharri

85 EUR

31 Jan 21:35 ,

Qen sharri

170 EUR

30 Jan 17:54 ,

SHITET QEN SHARRI

150 EUR Price Reduced

17 Jan 12:01 ,

shes klysh sharri

1 EUR

16 Jan 21:08 ,

Qen sharri

250 EUR

07 Jan 05:33 ,

Qen sharri

100 EUR

07 Jan 05:31 ,

Qen sharri

240 EUR Price Reduced

24 Dhj 14:18 ,

Qen sharri org 100%

200 EUR

Shfletoni paltformën tonë MerrJep.com dhe gjeni qindra shpallje për qen Sharri në shitje në gjithë Kosovën. Pavarësisht kërkesave tuaja, llojet e qenve të Sharrit që mund t'i gjeni në MerrJep janë: qen Sharri i zi, qen Sharri i bardhë, qen Sharri këlysh dhe më shumë.


Filtroni shpalljet ose shkruani në kutinë e kërkimit llojin e qenit që kërkoni dhe shikoni rezultat e kërkimit që përputhen me kërkesat tuaja për të zgjedhur më lehtë dhe më shpejtë një qen Sharri për ju dhe familjen tuaj.


Origjina e qenit të Sharrit


Qen Sharri - i njohur më parë si qeni i Bariut Ilir, është racë e qenit i cili u zhvillua si një kujdestar bagëtish dhe ka qenë i njohur si një racë që lufton grabitqarët e mëdhenj si ujqërit dhe arinjtë. Si i tillë, një qen Sharri duket më i madh sa në të vertetë është për shkak të kockave, lëkurës së dyfishtë dhe gjatësisë që ka.


Emri i tij - qen Sharri, rrjedhë nga Malet e Sharrit dhe është racë autoktone Ilire e krijuar në Gadishullin Ballkanik para mijëra viteve. Ai mbart një forcë të jashtëzakonshme, karakterizuar nga dhëmbët dhe ndërtimi muskulor.


Një qen Sharri mund të ketë tre ngjyra të cilat janë: e kuqe, e zezë, e hirit. Ngjyra e zezë apo e hirit është më e zakonshme tek femrat, ndërsa meshkujt zakonisht karakterizohen me ngjyrë të kuqërremtë.


Pse duhet ta keni një qen Sharri në shtëpitë tuaja?


Një qen Sharri, konsiderohet të jetë i qetë, inteligjent dhe i pavarur gjë që e bënë të ketë instikte të forta mbrojtëse. Kjo racë ka një edukatë të natyrshme për tu kujdesjur për të huajt, kështu që kjo është një ndër arsyet kryesore pse ju duhet ta mbani një qen Sharri në shtëpi.


Edhe pse qeni i Sharrit ka një natyrë familjare, atij i duhet më shumë kohë për t'u mësuar dhe ngrohur me njerëzit, por sapo të krijojnë lidhje me njerëzit, ata do të bëjnë gjithçka për t'i mbrojtur familjet e tyre.
Në fillim

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione